DHZ Spišská Belá
Petzvalova 15 
059 01 Spišská Belá 

052/45 911 50
dhzspisskabela@gmail.com 
Hasičská zbrojnica

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice v Spišskej Belej 

Od 13. októbra 2010 začali stavebné práce na rekonštrukcii hasičskej zbrojnice v našom meste. Išlo o projekt spolufinancovaný z finančných prostriedkov EÚ (štrukturálnych fondov). Mesto Spišská Belá ako predkladateľ projektu  získalo 252 tis. EUR. Išlo o nenávratnú finančnú pomoc z EÚ a zo štátneho rozpočtu SR. Celkové náklady boli  takmer 314 tis. EUR, takže rozdiel dofinancovalo mesto  zo svojho rozpočtu. Po rekonštrukcii tohto objektu získala  hasičská zbrojnica parametre, aké vyžadujú predpisy pre prípadné umiestnenie profesionálnych hasičov v tejto budove. Zrealizované boli tieto stavebné práce: nová strecha s novými podkrovnými priestormi, výmena okien a garážových brán, zateplenie fasády, vo vnútri objektu kompletná rekonštrukcia priestorov a zriadenie nových priestorov v podkroví. Pozri projektovú dokumentáciu.
Stavebné práce realizovala  na základe verejného obstarávania firma CHEMOSTAV, a. s., Svit a trvali do konca mája 2011. Po 8-mesačnej rekonštrukcii a modernizácii sa hasičská zbrojnica opätovne uviedla do prevádzky. Stavebné práce boli ukončené do 31. mája 2011 a po skolaudovaní tejto rekonštrukcie bola dňa 12. júna 2011 zbrojnica odovzdaná do užívania miestnym dobrovoľným hasičom za tónov belianskej dychovky a prítomnosti hostí i ostatnej verejnosti (v rámci Dní mesta Spišská Belá). 
 

Poďakovanie

Poďakovanie za realizáciu tejto rekonštrukcie patrí zhotoviteľovi stavebných prác: firme CHEMOSTAV a.s. Svit (Ing. M. Dudášková, Ing, F. Dudaško). Rovnako aj zamestnancom mestského úradu v Spišskej Belej za zvládnutie náročných administratívnych prác   najmä Ing. Štefanovi Vilgovi (ako stavebnému dozorovi) a Bc. Eve Ďurišovej (ako projektovej manažérke). Poďakovanie patrí aj Okresnému riaditeľstvu Hasičského a záchranného zboru v Kežmarku za podporu tohto projektu. Ďakujeme aj miestnym hasičom, ktorí túto rekonštrukciu takmer denne „dozorovali“ a niektoré postupy aj priamo pozitívne ovplyvnili, aby im tieto priestory čo najviac vyhovovali. Najväčšie poďakovanie patrí primátorovi mesta Štefanovi Bieľakovi, ktorý bol hlavným nositeľom tohto zámeru (projektu) od vzniku myšlienky až po kolaudáciu zbrojnice.
 
Partnerské stránky
Posledné články
Belianski dobrovoľní hasiči...
Štát chce viac zapojiť dobr...
Plošné rozmiestnenie síl a ...
Správa o činnosti DHZ Spišs...
Výročná schôdza 2011
Prihlásenie
Meno

HesloNie ste členom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.